posted by

S potešením zisťujem, že ako program nedeľňajšieho poobedia viacerí vyberajú šport v posilňovni, rovnako chlapci ako mladí muži. Dokonca aj ženy chodia pravidelne. Najvytrvalejšia je Márti Baracska, ktorá trénuje od októbra.

Kolektív je veľmi dobrý a keď potrebujem pomoc ako cvičiť s činkami, ochotne to vysvetlia. Plán tréningu vypracoval môj syn Tamás Baracska. Odkedy cvičím 2-3 krát v týždni, cítim sa dobre a teším sa, lebo niečo robím pre svoje zdravie – hovorí Márti.

Pravidelne chodí posilňovať aj Heni Szabó, ale aj ja osobne som dostala chuť. My ženy začíname zohrievanie na stepperi – je to dar miestneho Športového klubu – potom nasleduje cvičenie, činky, posilňovanie brušného svalstva a údery do boxovacieho vreca. Samozrejme medzitým je čas vypiť si dobrý čaj, čo ochotne zhotovia Reni alebo Angi, ktoré v rámci menších obecných služieb otvárajú a zatvárajú posilňovňu. Na požiadanie merajú aj čas, aby vychádzali v ústrety návštevníkom.
Posilňovňa sa obnovila, členovia vymaľovali miestnosť, spoločnými silami celú miestnosť pokryli kobercom, za čo vďačíme Tamásovi Baracskovi a zamestnancom obce Milanovi Horváthovi a Ladislavovi Porubszkému – hovorí Norbert Ivanics, vedúci oddielu. Rozširoval sa kardio stroj, podarilo sa zohnať eliptický trenažér, v januárových plánoch je aj zaobstaranie spinningového cyklotrenažéra. Teším sa, že aj ženy objavili tento výnimočný šport. Každému prajem úspešný tréning.

sport3

sport2

sport1

Comments are closed.