posted by

Vyhodnotenie sezóny 2015/2016 T. Kunyikom, predsedom Športového klubu

Žiaci hrali  IV. ligu majstrovstiev U15 novozámockého okresu.

Chlapci sa stretli so súpermi schopnejšími s oveľa lepšou fyzickou kondíciou a preto sa nemôžeme čudovať ich výkonu. Môžeme povedať, že mužstvo Attilu Golána obstálo aj v ťažších zápasoch napriek tomu, že Svodínčania boli oveľa mladší od ostatných. Chlapci zo 7 mužstiev obsadili 5. miesto. Ich výsledok je 81:78. Najúspešnejším hráčom bol Denis Pekaj so 43-mi gólmi.

Dorast nás reprezentoval v V. lige.

Po dobrej jesennej sezóne podávali slabší výkon na jar. Obsadiť miesto šiestich hráčov z vlaňajška nebolo jednoduché. Dostali príležitosť takí domáci hráči, ktorí doteraz takmer vôbec nenastúpili. Poctivo obstáli a čestne bojovali z týždňa na týždeň spolu so svojimi skúsenejšími spoluhráčmi. Chlapcom sa podarilo umiestniť sa na 6. mieste. Ich výkon 80:54. Najúspešnejším hráčom mužstva bol Tamás Pirtyák s 28 gólmi. Aj v tomto roku sú hráči, ktorí od jesene nastupujú do mužstva dospelých a to: Máté Kaszner, Márió Laczkó, Richard Szász, Alex Nothart a Nikolas Nágel. Máme pred sebou náročné majstrovstvo, ale veríme, že dostatočná pozornosť a vhodný prístup prenesie aj výsledky.

Dospelí nás reprezentovali v VI. lige

Po slabšej jesennej sezóne štartovali chlapci z 9. miesta. Úloha bola daná, aby dosiahli umiestnenie. Príchod Michaela Notharta povzbudila chlapcov. Výsledky sa aj dostavili a na konci majstrovstiev sa dostali na 3. miesto. Videli sme vzrušujúce zápasy a 3. miesto je zaslúžené. Svodínske mužstvo disponovalo s najlepšími útočníkmi počas majstrovstiev so 79-timi gólmi. V prvom rade strelcami gólov sú Tomi Árendás (21) a Michael Nothart (17). Ani obrancovia sa nemusia hanbiť, lebo sa dostali na 3. miesto so 47 gólmi. Dúfame, že ďalšia sezóna už bude vyrovnanejšia a chlapci zabojujú o 1. miesto. Poctivá práca a prístup iste prinesú aj dobré výsledky.

Chceli by sme sa poďakovať každému hráčovi, ktorý poctivo pracoval a odovzdal sa zápasu a tak reprezentoval Športový klub. Ďalej vďaka každému fanúšikovi, sponzorovi, ktorí sa neodvrátili od nás ani v tých slabších chvíľach, ktorí nás podporovali. Bez nich by sme to nezvládli. Veríme, že môžeme rátať s nimi aj v budúcnosti, lebo je oveľa ľahšie pracovať, keď nám pomáhajú a stoja pri nás. Svodín do toho!

Comments are closed.