Írta:

Sajnos ennek a bejegyzésnek csak Szlovák nyelvű változata van. A megtekintő kényelméért az alábbi tartalom alternatív nyelven jelenik meg. Rákattinthat a linkre az aktív nyelv módosításához.

Do programu Anglicky sa učiace obce sa v tomto roku zapojilo 30-40 ľudí. Presný počet nie je možné určiť, pretože  niektorí ľudia kvôli svojej práci môžu prísť len na pár dní – oboznámila nás s programom Viki Simonová, u ktorej je lektorka ubytovaná.

Megan Gillestie prišla z Chicaga, má 19 rokov a chystá sa na univerzitu. Do programu ju vybrali na základe rozhovorov. Iný kontinent, než Európa u nej neprichádzalo do úvahy – najprv uvažovala o Rumunsko, a nakoniec si zvolila Maďarsko a Slovensko.
Zábavná výučba prebieha v troch skupinách – pokračuje Viki. Ráno začínajú deti, po nich nasledujú začiatočníci a na koniec pokročilí. Najmladší účastník programu má 8 a najstarší 59 rokov. Podľa lektorky sú deti zo dňa na deň lepší, avšak často by sa radšej hrali, ale za to sú poslušné.
V skupine začiatočníkov sú aj Erika a Kati, ktoré sa prihlásili do programu kvôli svojim deťom, ktorí sú v zahraničí. Erika by rada navštívila syna v Kanade, a rada by sa porozprávala s jeho priateľmi, kolegami, no chce  navštíviť aj obchody. Kati má dcéru v Anglicku, dokonca jej zať je Angličan, tak sa rozhodla zdokonaliť sa v angličtine.

– bk-

Comments are closed.