posted by

Svodínska delegácia zavítala do Bajótu na obecné dni. Bol to správny čas na spečatenie memoranda o spolupráci, podpísaného v máji v Péliföldszentkereszt.
Zoltán Tóth a Gabriel Vígh, starostovia slávnostne potvrdili svojim podpisom spoluprácu medzi oboma obcami.
Zoltán Tóth vo svojom prejave zdôraznil, že táto spolupráca sa nezrodila teraz, lebo už istý čas existuje v civilnej sfére. S členmi Spolok priateľov pivníc pravidelne navštevujeme Svodín a Svodínčania zavítajú k nám. V tomto roku sa zrodila myšlienka túto spoluprácu aj úradne spečatiť, lebo obec Bajót doteraz nemala partnerskú usadlosť. Viackrát sme sa počas jari obojstranne navštívili, aby sme posilnili priateľské putá. Verím, že toto priateľstvo bude dlhodobé a úspešné pre obe strany. Medzi naše plány patria spoločné projekty v rámci Ister-Granum. V oboch usadlostiach by sme chceli rozvíjať centrum obce, cieľom ktorého je vytvoriť priestor pre rôzne podujatia.
Gabriel Vígh tiež vyjadril, že spolupráca iste bude prekvitať. Lokalita oboch obci je podobná – chceli by spolupracovať na kultúrnych programoch a upevniť priateľstvo oboch klubov dôchodcov. V oblasti kultúry a rozvoja by sa mohli pokúšať o spoločné projektové možnosti, veď už roky patríme spoločne do Ister-Granum. My sme už získali skúsenosti v oblasti družobných miest, lebo v máji budúceho roka bude 20 rokov, čo sme sa stali družobným partnerom Taty a vlani sme oslávili 10. výročie skupiny V4 za účasti Tata-Svodín-Bystřice a Pinczów. Veľmi sa teším na návštevníkov z Bajótu v septembri na akciu Tajomstvá stodoly, aby sme sa zoznamovali, priatelili, lebo všetko závisí od toho, do akej miery chcú spoluprácu samospráva obce a obyvatelia.
V kultúrnom programe okrem iného vystúpilo aj Tanečné štúdio Iringó.

bajot2

porkolt-3

muri-4

lovas-1

mazsorett-1

lakossag-2

kozos-rajz-2

irinko-1

arcfestes-1

dijatado-1

A rendezvény a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával valósul meg
bet

Comments are closed.