Nech je požehnaná pamiatka marcovej mládeže – nechal nám odkaz Lajos Pósa, básnik, spisovateľ, skladateľ, klasik detskej literatúry.
Tento odkaz malo pred očami vedenie Základnej školy Lajosa Csongrádyho, keď v dôsledku koronavírusu sa rozhodlo pre oslavu medzi stenami školy a spomínali na revolúciu 1848-49 v triedach.
Sviatočnú náladu sálali chodby, učebne, lebo žiacke práce – ozdoby na okná, nástenky hlásali najkrajšie obdobie maďarských dejín.
Keďže zhromažďovanie sa nebolo možné, v triedach triedni učitelia pripravili netradičné hodiny a vyčarili sviatočnú náladu pre malých i veľkých.

Na prvom stupni oživili 15. marec so spevom, s recitáciou, premietaním, hádankami. Pre žiakov II. stupňa zabezpečili triedni učitelia program.
Manželia Polákovci, pracujúci na škole, pripravili spoločenskú hru z histórie.
Po skončení pamätných dní riaditeľstvo školy a rada žiakov za účasti čestnej stráže skautov položili vence na dvore školy pri soche Artúra Görgeia.
Po sviatočnom týždni nasledovali nedobrovoľné prázdniny, ktoré trvali 2 týždne a pokračuje sa s online učením až do konca školského roka.

Kornélia Berényi

 

Comments are closed.